At Capacity

2018-2019 Glen Rock 4th & 5th Grade Girls Rec Basketball  Basketball · Female 4th & 5th grade

Sold Out
Season:
Winter 2018
Starts:
2018-12-08 00:00:00.0
Ends:
2019-03-16 00:00:00.0
Registration Dates:
2018-09-27 – Sat Nov 10 23:59:59 EST 2018 regular
Sun Nov 11 00:00:00 EST 2018 – 2018-12-15 late
MonTueWedThuFriSatSun 9:00am to 1:00pm

Multi-team league with season end playoffs

Player Fees
Regular 125.0
Late 175.0

Depending on the number of teams, there will be games at 9:00 am...10:15 am...and 11:30 am each Saturday at Coleman Elementary School.  Teams are not assigned a specific game time each week so your daughter will play in different time slots throughout the season.


Date 9:00-10:15 10:15-11:30 11:30-12:45 Type
Saturday, December 1, 2018 6 &2 3 & 4 1 & 5 Practice
Saturday, December 8, 2018 1 v 4 3 v 6 2 v 5 Game 1 (Central)
Saturday, December 15, 2018 2 v 3 1 v 6 4 v 5 Game 2
Saturday, December 22, 2018 No Game No Game No Game No Game
Saturday, December 29, 2018 No Game No Game No Game No Game
Saturday, January 5, 2019 1 v 5 2 v 6 3 v 4 Game 3
Saturday, January 12, 2019 4 v 6 3 v 5 1 v2 Game 4
Saturday, January 19, 2019 1 v 3 2 v4 5 v 6 Game 5
Saturday, January 26, 2019 2 v 5 3 v 6 1 v 4 Game 6
Saturday,February 2, 2019 4 v 5 1 v 6 2 v 3 Game 7
Saturday,February 9, 2019 2 v 6 3 v 4 1 v 5 Game9
Saturday,February 16, 2019 No Game No Game No Game No Game
Saturday,February 23, 2019 tbd tbd tbd Game 9
Saturday, March 2, 2019 Standings: 3 vs 6 and 4 vs 5 seeds     Playoffs
Saturday, March 9, 2019 Standings: 1 vs 4/5 seed and 2 vs 3/6 seed Playoffs
Saturday, March 16, 2019 Championship & Skills Competition      Playoffs


Team 1

Caroline Almond

Catherine Caverly

Stella Goldberg

Charlotte Gomez

Valentina Hernandez-Torre

Anna Heuss

Kristina Moore

Zara Mack

Hailey Moore

Grace Yetter

Coaches: Paul Caverly/Steve Yetter


Team 2

Jannat Balani

Ava Beaudoin

Laila Bishop

Keira Collins

Mackenzie Doyle

Abigail Grove

Alexis Holman

Bari Machera

Natalie Pittman

Ellie Scherer

Coaches: Rob Holeman/Pat Doyle


Team 3

Isabella Barletta

Isabella Flaccavento

Audrey Kennedy

Jaydzia Khan

Sophie Kochanov

Audrey Lachenauer

Sophia Lota

Charlotte Ohnegian

Emma Reiman

Brianna Sapoff

Coaches: Anthony Flaccavento/Steve Lachenauer


Team 4

Amy Alexander

Kyla Berger

Yuka Bertram

Isabella DeTuro

Reese Diamond

Katie MacDonald

Natalie Pugliese

Samantha Reardon

Amelka Rouhana

Avery Schwartz

Coaches: Eric Schwartz/Reese Diamond


Team 5

Macy Coultrap

Mia Goldberg

Niamh Hall

Alison Heenan

Isabella Incantalupo

Reeya Kantharia

Margaret Rundell

Riley Scarpelli

Gracie Silk

Caroline Youn

Coaches: Marc Goldberg /Sharon Scarpelli


Team 6

Sofia Alexander

Alessandra Cardamone

Emily Hochman

Anika Malhotra

Samantha Mattis

Rose McGoey

Molly McNair

Hannah Lee

Anna Permenter

Leanna White

Coaches: Ryan McNair/Mike White




League Notes:

Registration is closed

Select an Option:



Send Your Feedback